Zestaw pomocy dydaktycznych wspierających edukację seksualną młodzieży.
Ideą projektowania EDUINTIMO było stworzenie zestawu edukacyjnego, który stanowiłby bazę dla holistycznego nauczania edukacji seksualnej. Zestaw został wykonany z materiałów szlachetnych, przywołujących skojarzenia delikatności i miękkości. W swoich założeniu ma stanowić pomoc dydaktyczną, która podtrzymywałaby ciekawość poznawczą młodych ludzi, uwrażliwiała ich na estetykę, plastykę i doznania sensoryczne a także w sposób swobodny, niezawstydzający i w atmosferze zaufania przybliżała temat edukacji seksualnej.
EDUINTIMO został zaprojektowany w konsultacji z edukatorami seksualnymi i pedagogami, w oparciu o potrzeby zarówno prowadzących jak i młodzieży. Przeznaczony jest dla edukatorów seksualnych, którzy będą prowadzić zajęcia edukacji seksualnej z młodzieżą szkolną (11-17 lat). Jednak ze względu na swoją tematykę i formę pobudzającą ciekawość, możliwe będzie stosowanie go także jako bazy wyjściowej dla zajęć z dorosłymi i dziećmi.
Projekt jest pracą dyplomową zrealizowaną w 2018 roku na Akademi Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, w II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej pod kierownictwem prof. Mirosława Kocińskiego i dr Kariny Marusińskiej.
EduIntimo
Okruchy
Okruchy” to zestaw naczyń skupiony wokół chleba. Jego główną ideą jest zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności. Założenie to jest realizowane w sposób praktyczny a także symboliczny – deska do chleba zbiera jego okruchy, które później mogą być wykorzystane do innych potraw, w maselniczce została wykorzystana tradycyjna metoda przechowywania bez dostępu powietrza, a butla na oliwę została zaprojektowana tak, aby oliwa jak najdłużej zachowała świeżość.
Sacculus
Sześciokątna podstawa formy daje możliwość dowolnego łączenia i komponowania. Multiplikacja naczynia w połączeniu z roślinami daje efekt żywej, naściennej mozaiki. Dobrze sprawdza się
w małych pomieszczeniach – korzystając z Sacculusa mamy możliwość zagospodarowania
i wykorzystania nasłonecznionej ściany. Prototyp został także zaprojektowany w wersji na ściany zewnętrzne z ukrytym systemem nawadniającym i odprowadzającym wodę.
Sacculus – łacińska nazwa ściany komórkowej.
Koishi
Koishi jest małą mrzonką o wyeliminowaniu z życia plastikowych pudełek i siatek. Naczynie to powstało z myślą przenoszenia ze sobą jedzenia (jednogarnkowej potrawy) bez użycia plastikowych opakowań, ale bez straty na estetyce i jakości naczynia.
Koishi to zestaw – tkanina i ceramika. Obły kształt kamionkowego naczynia zamykanego na gumkę jest owijany w chustę, która wiązana metodą Furoshiki tworzy wygodny do noszenia tobołek. Wzór na chuście pokazuje nam dokładnie gdzie umieścić naczynie, aby ciężar tobołka był wyśrodkowany.