Zestaw pomocy dydaktycznych wspierających edukację seksualną młodzieży.

 

Ideą projektowania EDUINTIMO było stworzenie zestawu edukacyjnego, który stanowiłby bazę dla holistycznego nauczania edukacji seksualnej. Zestaw został wykonany z materiałów szlachetnych, przywołujących skojarzenia delikatności i miękkości. W swoich założeniu ma stanowić pomoc dydaktyczną, która podtrzymywałaby ciekawość poznawczą młodych ludzi, uwrażliwiała ich na estetykę, plastykę i doznania sensoryczne a także w sposób swobodny, niezawstydzający i w atmosferze zaufania przybliżała temat edukacji seksualnej.

 

EDUINTIMO został zaprojektowany w konsultacji z edukatorami seksualnymi i pedagogami, w oparciu o potrzeby zarówno prowadzących jak i młodzieży. Przeznaczony jest dla edukatorów seksualnych, którzy będą prowadzić zajęcia edukacji seksualnej z młodzieżą szkolną (11-17 lat). Jednak ze względu na swoją tematykę i formę pobudzającą ciekawość, możliwe będzie stosowanie go także jako bazy wyjściowej dla zajęć z dorosłymi i dziećmi.

 

Projekt jest pracą dyplomową zrealizowaną w 2018 roku na Akademi Sztuk Pięknych  im. E. Gepperta we Wrocławiu, w II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej pod  kierownictwem prof. Mirosława Kocińskiego i dr Kariny Marusińskiej.

EduIntimo

 
 

“DROPS” to zestaw zmultiplikowanych, składanych naczyń, które mogą pełnić różne funkcje. Zestaw zawiera w sobie m.in. durszlak, kiełkownicę, pojemnik do przechowywania żywności,
talerz, misę na owoce i warzywa. Może być wykorzystywany nie tylko w kuchni.

Drops

 

Okruchy

Okruchy” to zestaw naczyń skupiony wokół chleba. Jego główną ideą jest zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności. Założenie to jest realizowane w sposób praktyczny a także symboliczny – deska do chleba zbiera jego okruchy, które później mogą być wykorzystane do innych potraw, w maselniczce została wykorzystana tradycyjna metoda przechowywania bez dostępu powietrza, a butla na oliwę została zaprojektowana tak, aby oliwa jak najdłużej zachowała świeżość.

 

Sacculus

Sześciokątna podstawa formy daje możliwość dowolnego łączenia i komponowania. Multiplikacja naczynia w połączeniu z roślinami daje efekt żywej, naściennej mozaiki. Dobrze sprawdza się
w małych pomieszczeniach – korzystając z Sacculusa mamy możliwość zagospodarowania
i wykorzystania nasłonecznionej ściany. Prototyp został także zaprojektowany w wersji na ściany zewnętrzne z ukrytym systemem nawadniającym i odprowadzającym wodę. 

Sacculus – łacińska nazwa ściany komórkowej.

 

Koishi

Koishi jest małą mrzonką o wyeliminowaniu z życia plastikowych pudełek i siatek. Naczynie to powstało z myślą przenoszenia ze sobą jedzenia (jednogarnkowej potrawy) bez użycia plastikowych opakowań, ale bez straty na estetyce i jakości naczynia.

Koishi to zestaw – tkanina i ceramika. Obły kształt kamionkowego naczynia zamykanego na gumkę jest owijany w chustę, która wiązana metodą Furoshiki tworzy wygodny do noszenia tobołek. Wzór na chuście pokazuje nam dokładnie gdzie umieścić naczynie, aby ciężar tobołka był wyśrodkowany.

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
photo by Krzysztof Orłowski